Nejlepší výlety v okolí

Adršpašsko-Teplické skály

18 km

Komplex Adršpašsko-Teplických skal je dominantou regionu a určitě jedním z nejzajímavějších skalních měst široko daleko. Oba útvary jsou propojené Vlčí roklí, dají se projít v jeden den a užijete si moc hezkou procházku. Jak Adršpašské, tak Teplické skály nabízí nepřeberné množství zákoutí, zajímavých cestiček a procházek. Proto neuděláte chybu pokud se jeden den vydáte do Skalního městečka v Adršpachu a druhý den si naplánujete procházku Teplickými skálami.

 

TIP: Pokud si chcete pochutnat na opravdu dobrém jídle, zastavte se v hotelu Javor.

Babiččino údolí a zámek Ratibořice

18 km

Po stopách příběhu z knihy Babička Boženy Němcové se vydejte do Babiččina údolí a na zámek Ratibořice. Prohlédněte si krásný barokní zámeček a přilehlý zámecký park. Jedná se o velmi příjemnou procházku pěšky nebo na kole, nejen pro rodiny s dětmi. Toto místo má své kouzlo v každém ročním období.

 

TIP: Kousek od ratibořického zámku se nachází Herecký dům Viktorka, první české muzeum věnované hercům.

Jiráskové skály a Bischofstein

8 km

Krásný půldenní výlet s dechberoucími vyhlídkami i pro méně zdatné turisty. Zámek Bischofstein vás potěší poctivou českou kuchyní. Děti nechte vyblbnout na venkovním hřišti. Přímo od areálu vede lesní stezka ke zříceninám skalního hradu Skály, odkud si užijete nádherné vyhlídky po okolí. A pokud vyhledů nebudete mít dost, projděte se 2 km na Čapí vrch, kde se nachází nová rozhledna. Pro náročnější turisty je trasu možné prodloužit přes Kraví horu, Teplice a zpátky na zámek.

Klášter Broumov

23 km

Máte-li chuť se vydat za kulturou, doporučujeme navštívit Klášter Broumov, zrekonstruovaný barokní komplex s rozlehlou zahradou. Prohlídky kláštera sa konají celoročně, zažít zde můžete různé koncerty, tvořivé dílny nebo slavnosti. Milovníci dobré kávy ocení velmi příjemnou kavárničku Café Dientzenhofer s výběrovou kávou.  

Pevnost Dobrošov

23 km

Lahůdka pro pány. V blízkém okolí Stárkova se nachází řada zpřístupněných tvrzí a pevností, které byly součástí československé obrany během druhé světové války. Nejznámější je pevnost Dobrošov - otevírací doba je nepravidelná, proto ji doporučujeme před návštěvou zkontrolovat na webu. Za zmínku stojí i pevnost Pláň a opevnění v Jestřebích horách, které se nacházejí jen kousek od našich apartmánů. Pevnost Pláň je veřejnosti přístupná během sezóny (březen-říjen) vždy posledný víkend v měsíci.

Vodní nádrž Rozkoš

29 km

 

Pokud se vám v letních měsících zachce koupání, vydejte se za osvěžením k vodní nádrži Rozkoš. Spoustu zábavy si zde užijí i aktivnější jedinci, v autokempu si můžete zapůjčit lodičky, šlapadla či windsurf. Na své si zde přijdou i rybáři.

Zimní vyžití

 

V zimě si na své přijdou zejména běžkaři. Pokud dáváte přednost svahům a chcete si pořádně zalyžovat, doporučujeme Ski resort Černá Hora, který je propojen s lyžařským střediskem Pec pod Sněžkou. Středisko je vzdáleno 50 km. Pro méně náročnější lyžaře jsou v okolí menší střediska Skiareal Petříkovice nebo Ski Kamenec v Teplicích nad Metují.

ZOO Dvůr Králové

40 km

Necelých 40 km vzdálené městečko Dvůr Králové ukrývá unikátní ZOO, které připomíná spíše africké safari. Svým vlastním autem se můžete projet i lví safari mezi šelmami ve volném výběhu. Zážitek, který si užijou nejen děti.